16Únor2016

Kam se kolo šesti V během posledních šesti měsíců kutálelo?

Michael a Anička vzkazují:

Milí přátelé,

srdečně děkujeme všem, kdo se za nás modlí, kdo na nás myslí, komu ležíme na srdci a kdo nás sponzoruje. Jmenovitě chceme poděkovat babičce, Otovi, Milaně, Martinovi, Jihlavskému sboru AC a paní Lence za jejich vytrvalou podporu, předpokládám nejen finanční. Dále děkujeme naší sestře Marušce za vydatnou materiální pomoc. Jsme Vám zavázáni, těšíme se z Vaší důvěry a děkujeme za nezaslouženou přízeň.

Michaelovo studium

Dobré účty dělají dobré přátele. Shrneme proto nyní, kam peníze pro Michaela a pro Aničku jdou. Všechny dary, které nám přijdou skrze účet VOŠMT, jdou na podporu Michaelova studia na CTS. Michael je ve druhém ročníku magisterského studia, má hotovo sedm předmětů z deseti a zbylé tři hodlá dokončit v tomto semestru. Za jeden předmět zaplatí Michael 290€ + 190€ za ubytování a stravu. Za roční zápis platí vždy v září 400€. Tyto veliké položky jsou zatím zvládány mimo jiné i díky Vašim příspěvkům. Kromě toho Michaela podporuje jeho zaměstnavatel (VOŠMT), s nímž Michael uzavřel dohodu o zvýšení kvalifikace. Upsal se, že bude na škole pracovat nejméně pět let po dokončení studia a škola na oplátku pokládá jeho cesty do Bruselu za pracovní cesty, což znamená, že mu vyúčtuje jízdenky a letenky a přidá štědré diety dle normálních tax pro zahraniční pracovní cesty. Vedle toho si Michael musel od VOŠMT bezúročně půjčit 1000€, aby se vyplatil z první roční pohledávky na CTS.

Z toho všeho plyne, co bylo řečeno na začátku, že každá koruna, kterou přispějete na „kolo šesti V“, plyne na pokrytí studijních poplatků.

Michael začíná přemýšlet o tématu své diplomové práce, kterou by rád odevzdal v lednu 2017, aby mohl v červnu 2017 promovat. Něco málo o diplomce napsal v posledním příspěvku na svém blogu. Michael zvažuje, že by se přihlásil k doktorskému studiu na nějaké zahraniční univerzitě. V úvahu připadá např. Svobodná Univerzita v Amsterdamu, kde prý nejsou příliš vysoké poplatky. Jakékoli doktorské studium však Michael zvolí, rozhodně chce, aby bylo možné naplánovat si jej ve prospěch lepší práce na VOŠMT. Studium na CTS se zvláště v tomto semestru jeví jako příliš intenzivní. Michael si uvědomuje, že jeho ruce a hlava patří do Kolína a neměly by jít na export. Příliš intenzivní studijní povinnosti toto povolání ohrožují. Na druhou stranu Michael tuší, že doktorát by mu pomohl lépe podpořit rozvoj biblického vzdělávání na VOŠMT a v ČR.

Budeme infiltrováni dalším špionem

Čekáme další miminko. Termín máme asi v červnu nebo na konci července (teď si nepamatuji :-). Darius už to myslím začíná chápat, protože když mu bylo sděleno, že svůj „dydy“ (dudlíček) bude muset postoupit miminku, prohlásil v odpovědi „kupit dué dydy“, což volně přeloženo znamená „kupte miminu jiný, protože já svůj nedám“. Před dvěma týdny nás potkala taková docela běžná nepříjemnost v podobě zvýšených hladin nějakých hormonů a látek, které mohou indikovat různé poruchy vývoje, např. Downův syndrom. Byli jsme u genetika a na ultrazvuku, který dopadl velmi dobře, na odběr plodové vody jsme ale nešli, protože ať by byl výsledek jakýkoli, pro nás by se nic neměnilo a protože samotný ten odběr je poměrně povážlivým zásahem do těhotenství.

Na mimi se moc těšíme. Je to skvělý dar. Anička nemá rizikový průběh těhotenství, ale normální těhotenství někdy docela stačí. Bojuje statečně. Náš malý špion ji neustále obletuje s pokřikováním „bobok bek kukat“ (chci se dívat na Boba a Bobka) nebo „ééé mámo a-“ (jsem pokakaný) nebo „kyky tam“ (jdu si kreslit a když mi nedáš papír, něco počmárám) atd. atp.

Tak tolik zatím k naší práci. Může to vypadat, že toho moc není, ale věřte, že my to tak necítíme. Potřebujeme hodně síly do dalších měsíců, aby Anička obstála v těhotenství a Michael ve studiu a v práci. Níže uvádíme dvě poměrně nedávné fotky.

IMG_26012016_130106DSC_3812
📆  7 zim zpět zpět   📂  Věstník  
📎  Tisk do PDF Nekešovat
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/176764/virtual/www/domains/ampm.buban.cz/wp-content/themes/ampm/content-single.php on line 45
📰  Verze pro tisk