22Březen2014

O tom, co jsme dostali, jak se máme a co děláme

Po dlouhé době se ozýváme s věstníkem k zvěstování. Naše zpoždění je dáno dáno především nárazem do množství povinností, s nimiž jsme se museli vyrovnávat. Než však přistoupíme k jmenování seznamu dokončených úkolů, velmi pěkně poděkujeme za prvé těm, kdo nás finančně podporují, za druhé těm, kdo nás nesou na modlitbách a za třetí těm, kdo nás obdarovali různým příslušenstvím pro těhotné a pro novorozence.

Finanční podpora nám velmi pomáhá. Díky ní se nám průměrný příjem zvyšuje o dva tisíce měsíčně. K ideálnímu bydlení, jehož cena je v Kolíně poměrně vysoká, to sice nestačí, ale můžeme si alespoň dovolit těhotenskou halenku, nové boty, atd. atp. Aby bylo jasno, vůbec se nemáme špatně. Ne, neumřeli bychom, pokud by přestalo téct z kohoutku Vaší štědrosti. Jelikož ale Michaelův čistý příjem činí ± 8000,–, náklady na bydlení již téměř 4500,– a na dopravu přibližně 800,–, jsme za Vaši finanční podporu velice vděční. Naše finanční situace se pravděpodobně velice zlepší po porodu v dubnu, kdy nám vznikne nárok na rodičovský příspěvek, což je obdoba „mateřské“ pro ty, kteří nemají odpracováno 12 měsíců.

Dostali jsme krásnou proutěnou kolébku, kočárek, hodně oblečení a nějaké hračky. Aničku to potěšilo a Michaelovi se ulevilo, oba jsme tudíž vděční.

Od posledního příspěvku v listopadu až do dneška jsme se měli celkem dobře. Oba jsme byli díky Bohu zdraví a Aniččino těhotenství bylo až na oteklé nožičky a prstíčky úplně bezproblémové.

Michael leží již od listopadu v každé volné chvilce ponořený do příprav na předmět Literatura Starého zákona, který od února vyučuje. Je tím zcela uchvácen. Kdyby neměl zdravý novozákonní základ, jistě by uvažoval o konverzi k judaismu. Učení ho nesmírně baví a naplňuje. Chce rozšiřovat své obzory, získávat daleko lepší pedagogické dovednosti a učit studenty VOŠMT důležitým pravdám o Božím slově, které je podrží při náporu vichrů pověr a dezinformací. Právě dnes Michael pracuje na poslední části kapitoly o historických knihách, kterou brzy publikuje na svém blogu, načež se vrhne na spisy. Zítra bude studentům přednášet o konceptu smlouvy v Mojžíšových knihách.

Kromě toho Michael provedl přiměřený redesign stránek www.vosmt.cz a aktualizoval jejich obsah. (Jo, měl by se spíš stydět, než chlubit, protože stránky www.globaluniversity.cz jsou v dezolátním stavu. Ale to se napraví.) Dále se M. věnoval práci registrátora na Global University a technického asistenta na VOŠMT. Bdí nad postupem studia distančních studentů, produkuje elektronické výkazy pro MŠMT, ulehčuje si práci, pije kávu, zápasí s melancholií a moc miluje svou ženu.

Anička je velmi statečná a šikovná. Celé těhotenství strávila doma. Práce, kterou měla, jí skončila na konci června 2013. Plánovali jsme a přemýšleli, že by si zařídila živnost jako „paní na hlídání“. Když jsme si ale na přelomu července a srpna 2013 šli v rumunské Oradei pro výpis z rejstříku trestů, kterého je pro vydání živnostenského listu zapotřebí, koupila si Anička cestou i těhotenský test, který naše plány na Aniččino zaměstnávání zastavil. Michael usoudil, že zavádění živnosti nebo nástup do jiné práce by byl vzhledem k Aniččině stavu nepřijatelný stresor, jemuž je potřeba se vyhnout. Anička nelení! Doma vaří a peče. Nezřídka Michaelovi pomůže opravit testy ABCD, přepsat formulář, vyzdobit nástěnku nebo přichystat občerstvení na Týden otevřených dveří.

Nakonec: Zajímalo by Vás, co to bude? Pšššt! Vy, co to už víte, vy se nehlaste.
Bude to kluk! Možná Darius, Matěj, Šimon, Štěpán, Eliáš,… ještě se rozmyslíme, jak moc ho potrestáme.

📆  9 zim zpět zpět   📂  Věstník  
📎  Tisk do PDF Nekešovat
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/176764/virtual/www/domains/ampm.buban.cz/wp-content/themes/ampm/content-single.php on line 45
📰  Verze pro tisk