Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/176764/virtual/www/domains/ampm.buban.cz/wp-content/plugins/jetpack/modules/infinite-scroll/infinity.php on line 155
Po svatbě do práce — Ana-Maria + Michael

Po svatbě do práce

Věstník | 30.10.2012 @ 9.27

Poslední dva měsíce

Jak jsme napsali, naše svatba proběhla dle nejlepších očekávání. Velice děkujeme za praktické svatební dary. Svatební cestu jsme odložili na daleko vhodnější dobu a udělali jsme si výlet pod širé nebe nad Českým rájem. A jelikož jsme nespadli do písku, ani nás nepokousal divočák, pustili jsme se hned v pondělí 10. září do práce.

Ana se zapojila do vedení dětských besídek v Kolínském sboru AC, momentálně připravuje misijní besídku o Rumunsku. Dále pokračuje v brigádě u známých, kde hlídá děti a částečně se stará o domácnost. Je to práce dočasná a smluvně neošetřená, přesto jsme za ni vděční. Michael se začátkem školního roku pustil na biblické škole do následujících ú­kolů:

 • Osvěžil školní informační systém a začal připravovat integraci studentů nově otevřeného kombinovaného a distančního studia.
 • Po třech hodinách týdně začal vyučovat předmět Úvod do výpočetní techniky. Učí studenty užitečným a praktickým způsobům využití počítačů a internetu ve prospěch Božího království.
 • Aktualizoval školní webové stránky a provedl jejich údržbu.
 • Navrhl a zhotovil novou sadu propagačních materiálů pro VOŠMT obecně, pro místní křesťanský „Teen klub“ a pro Dny otevřených dveří.
 • Na konferenci „Čas pro změnu“ prezentoval školu v hlavním programu a pomocí propagačního stánku.
 • Zorganizoval Dny otevřených dveří. Za úspěch ale mohou především studenti, kterým se zdařilo vše, na co sáhli.
 • Opět se pustil do úkolů asistenta registrátora Global University. Opravuje studijní zprávy a písemné práce.
 • Začíná natáčet přednášky právě přítomných zahraničních lektorů. Připravuje jejich distribuci studentům distančního a kombinovaného studia.
 • Ve volném čase a během tzv. „studijního úterka“ dokončuje své bakalářské vzdělání na Global University. Dle nejaktuálnějších výpočtů mu zbývá z 96 potřebných kreditů ještě 28 k doplnění. Dosažení bakalářského vzdělání mu poslouží k jedinému účelu: Naplnit vizi od Boha – vyučovat na misijní a teologické škole její odborné předměty. Písemné práce, které píše, publikuje na svém blogu pod štítkem Global University.

Výzvy

Nejvyšší výzva, která před námi ještě před několika měsíci stála, je otázka bydlení. Kombinací minimální mzdy Michaela a nestálého příjmu Any je totiž pokrytí základních nákladů na živobytí v Kolíně téměř nemožné. Ve vypořádání s tímto problémem nám provizorně pomohla AC a VOŠMT, každá dočasným poskytnutím svých ubytovacích kapacit.

Definitivní odpovědí na otázku bydlení je však velmi výhodná nabídka podnájmu u našich kamarádů v jejich nově zakoupeném domku nedaleko Kolína. Stěhovat se budeme v následujících dnech. Děkujeme Bohu za tuto možnost a na nové bydlení se těšíme.

Druhá největší výzva bylo Aniččino zdravotní pojištění. Když musela asi před rokem v čechách k zubaři, stálo ji to několik set korun. Při pohledu na sérii návštěv lékaře, kterou momentálně prochází, by absence zdravotního pojištění značně zkomplikovala naši situaci. Po modlitbách a po intenzivní komunikaci s úřadem práce a zdravotní pojišťovnou ale Ana zdravotní pojištění dostala v plném rozsahu a bez poplatku! Děkujeme za to Bohu a prosíme, aby toto zdravotní pojištění zůstalo nečerpané :-)

Potřeby

 1. Ana potřebuje stabilní zaměstnání s pracovní smlouvou.
 2. Michael potřebuje sílu a odhodlání do práce a do studia.
 3. Oba procházíme sérií nejrůznějších zdravotních komplikací. Není zatím naštěstí nic, co by snižovalo náš výkon.

http://ampm.buban.cz/vestnik/po-svatbe-do-prace/

Copyright © 2012 Ana-Maria + Michael. All rights reserved.